• Ehitusinfo
  • Meist
  • Blogi
  • Kontakt

Viilkatusega elementmaja

Lamekatusega kodu

LAMEKATUS

ENERGIAMÄRGIS B

LAE KÕRGUS 2,6M

EHITUSAEG 22 NÄDALAT

MAJA PINDALA 156,1M²

MIN. EHITUSALANE PIND 254,2M²

Kirjeldus

Harmony Home kodu on lihtsa plaanilise kontseptsiooniga ühekorruseline lamekatusega hoone, mis on eeskujulik tulevikukodu, milles on läbimõeldud ja komplektsed lahendused. Kodu on kooskõlas loodusseadustega, kasutatud on Feng Shui põhimõtteid maja planeeringul, et luua harmooniline kodu.

Harmony Home elementmaja on valmistatud äärmiselt tugevast ja kestvast LVL kihtpuidust. LVL on ehituses kasutatav kaasaegne komposiitmaterjal - innovatiivne puidu süvatöötlusest saadav toode. Kasutatakse PANELO puit-sandwich paneele (lae ja seina paneelid).

Funktsionaalselt on hoone pika koridori peale jagatud ruumidega väljavenitatud plaaniga ristkülik. Sissepääs jagab hoone kaheks eristuvaks tsooniks – ühele poole jääb avalikuma funktsiooniga elutuba, kabinet, köök. Teisele poole privaatsem tsoon magamistubade, koduse spa ja märgruumidega. Sissepääsu lahendus on eriliselt rõhutatud, moodustades hoone tänavapoolses fassaadis sügava 3 m laiuse sisseaste, millele sekundeerib hoovipoolsel küljel sama suur sisseaste jaapani aia ja valgusavaga katuses. Elamu tänavapoolne külg on lahendatud suhteliselt suletuna – aknaid nii vähe kui võimalik, hoovipoolne külg aga on vastupidises võtmes – nii avatud kui võimalik. Elutoa paigutus võimaldab paigutada laiad aknapinnad kogu hoone nurga laiuses. Hoone hooviküljel olevad sügavad kaetud terrassid annavad selle hoonekülje ruumidele oluliselt suurema ruumimulje, kui ruutmeetrid näitavad. Elutoa terrassi laiendus lõkkeplatsiga jätkab elutuba visuaalselt krundi sügavusse.

Magamistubade plokis on üks peamagamistuba hoone kaugemas otsas ning kaks väiksemat magamistuba kahel pool koridori.

Suurel magamistoal on oma garderoob ja vannituba.

Samas hoonetiivas on ka majapidamisruum ning suurem saunakompleks. 

Kogu hoone arhitektuuri iseloomustavad suured maast laeni aknapinnad ning nendevahelised puiduga kaetud seinapinnad, maast laeni aknad lasevad aastaringselt muutuval loodusel otse tuppa paista, suured klaaspinnad ja terrassid hägustavad piire sise-ja välisruumi vahel ning toovad elu ja tegevuse majas loodusele lähemale.

Pöörates pilgu vaadetelt toale vaatab sulle vastu maheda tonaalsusega interjöör, kus ajatult kaunis siseviimistlus kohtub moodsa disainiga.

Kergust, mentaalselt puhkust ja ruumi pakub üleliigsetest detailidest ja mürast vabastatud õhuline interjöör.

Vajalikud tänapäevased mugavused ja funktsionaalsus on peidus minimalistlikes lahendustes, domineerivad puhtad pinnad ja selged vormid.

Kogu maja on läbivalt 2,6m kõrguste lagedega, mis muudab kodu avaraks ja valgusküllaseks. 

Majal on haljastatud ja valgustatud sisehoovid, mis annavad valgust, toovad tuppa loodust ja ühtlasi aitavad maja fassaadi liigendada.

Hoovi pool on suur katusega terrass, mis pakub varju nii vihma kui päikese eest.

Et terrasside maast lahti, hõljuvat iseloomu rõhutada, on hoone põrand maapinnast suhteliselt kõrgel, selliselt, et terrassialune tühimik võimendab hoone tõstetud iseloomu.

Terrassi kõrgus on selline, mille serval on mugav istuda.

Kodule pakume lisaks garaaži, autovarjualust, saun/külalistemaja ja kuuri.

Majaplaanid

H-kujuline

L-kujuline